Потенційні проблеми застосування модельно-орієнтованої парадигми проєктування мобільних мереж

DOI: 10.31673/2412-9070.2025.024101

  • Заїка В. Ф. Заїка В. Ф. (Zaika V. F.) Державний університет інформаційно – комунікаційних технологій, Київ

Анотація

У статті розглянуто використання зворотнього розсіювання світлових хвиль з оптичного волокна в системі розподіленого волоконно-оптичного зондування для вимірювання різних параметрів. Релеївське, Бріллюенівське та Раманівське зворотні розсіювання забезпечують різну чутливість до різних вимірюваних величин і привертають увагу дослідників.
Враховуючи можливості системи, що поєднує три вищезгадані принципи, вона може ефективно розділити вимірювання деформації і температури, а також забезпечити вимірювання як динамічних, так і статичних параметрів. Однак, комбінована система є надзвичайно складною, якщо три системи є незалежними одна від одної.
З метою моделювання концепції вимірювальної системи, в дослідженні використовувались два послідовних імпульси для реалізації Бріллюенівського підсилення Релеївського зворотного розсіювання світлових хвиль для об'єднання методів Релея і Бріллюена. Для демодуляції комбінаційного Раманівського розсіювання двох імпульсів використовували 3-бітний метод імпульсного кодування, що дозволяє інтегрувати в гібридну систему оптичну рефлектометрію комбінаційого розсіювання в часовій області.
По результатам роботи наведені переваги використання комбінованої вимірювальної схеми, яка реалізує одночасне вимірювання декількох параметрів і досягається сприятлива точність вимірювання.

Ключові слова: вимірювання оптоволокна, волоконно-оптична система зондування, розподілене вимірювання оптичного волокна, комбінаційне розсіювання, сенсорний датчик волокна.

Номер
Розділ
Статті